Webinaria

Zapraszamy do udziału w szkoleniach online

 

03.03.2021 13:00 Digital Science Create your perfect article in English using Writefull

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę.

Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.

Jeżeli nie mogą Państwo uczestniczyć, mimo to prosimy o rejestrację. Po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.

04.03.2021 11:00 Ebsco Lista publikacji AZ w nowej odsłonie Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się, jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.
04.03.2021 15:00 Elsevier Pierwsze kroki z bazą Scopus Dołącz do webinarium, aby dowiedzieć się, jak postawić pierwsze kroki w Scopusie. Dowiedz się więcej o konfigurowaniu konta i ustawianiu preferencji, a także o opcjach dostępu zdalnego, aby zapewnić sobie wygodną pracę z dowolnego miejsca na świecie.
05.03.2021 10:30 Ebsco Jak korzystać z tezaurusa haseł kontrolowanych na platformie EBSCOhost? Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

09.03.2021

11:00

Elsevier

20 ciekawych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w repozytorium instytucjonalnym

Wraz z rozwojem nauki cyfrowej, ewoluowała rola IR. Niezależnie od tego, czy tworzysz swoje repozytorium przez 6 miesięcy, czy 6 lat, nowoczesne repozytorium prezentuje więcej niż tylko artykuły pracowników naukowych. Dołącz do nas, aby poznać niektóre z ekscytujących zmian, jakie widzimy w repozytoriach Digital Commons. Z naszego webinarium wyniesiesz pomysły na rozszerzenie fukncjonalności swojego repozytorium, w tym: nowe rodzaje treści, takie jak podcasty, historie mówione oraz czasopisma dwujęzyczne i obcojęzyczne, funkcje interaktywne, takie jak natywne przesyłanie strumieniowe i osie czasu, możliwości techniczne wbudowane w system, w tym dostępne strony tytułowe i Plum X Metrics.

09.03.2021 11:00 Ebsco Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.
10.03.2021 13:00 Ebsco Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.
11.03.2021 12:30 Elsevier Dobry początek w wyszukiwaniu literatury Wyszukiwanie literatury jest kluczową umiejętnością na każdym etapie pracy naukowca - od planowania badań do pisania artykułu. Dlatego tak istotne jest, aby wiedzieć, jak robić to efektywnie i pozostawać zawsze na bieżąco z nowościami w swojej dziedzinie nauki i nie tylko. Weź udział w webinarium i poznaj praktyczne porady z zakresu wyszukiwania literatury w bazie Scopus.
12.03.2021 10:30 Ebsco Micro session: indywidualne konto Moje EBSCOhost Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli, jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną.

16.03.2021

11:00

Elsevier

Jak pracować z profilem autora i preprintami w bazie Scopus?

Podczas webinarium dowiesz się: w jaki sposób tworzone są profile autora, jakie informacje możesz zdobyć na podstawie profilu autora, co to są preprinty, dlaczego w bazie Scopus są dostępne preprinty i wiele więcej…

16.03.2021 14:30 Ebsco Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.
16.03.2021 15:00 Elsevier Twoi znajomi i Ty w bazie Scopus Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak inni widzą Twój dorobek naukowy? Scopus jest używany przez wiele agencji badawczych i sponsorów do oceny wniosków o granty, dlatego tak ważnym jest, aby dane wyświetlane w Twoim profilu były aktualne i kompletne. Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, jak są tworzone i nadzorowane profile autorów w bazie Scopus oraz, jak w razie potrzeby, możesz poprosić o wprowadzenie poprawek.
18.03.2021 10:30 Ebsco Micro session: zastosowanie trybów wyszukiwania w EBSCOhost Podczas tego szkolenia przyjrzymy się różnym sposobom przeprowadzania wyszukiwania przy użyciu czterech trybów wyszukiwania dostępnych na platformie EBSCOhost. Jest to ważne, ponieważ zmiana trybu wyszukiwania może sprawić, że wyniki będą jeszcze trafniejsze i bardziej precyzyjne. Przyjrzymy się również, jak połączyć tryb wyszukiwania z rozszerzeniami, takimi jak Zastosuj powiązane słowa, oraz z ogranicznikami, takimi jak Pełny tekst lub Typ publikacji.
22.03.2021 12:00 Elsevier Czasopisma: dobrego nigdy za wiele! Wybranie czasopisma naukowego do czytania bądź publikowania czasami może być trudne. Weź udział w webinarium i dowiedz się, jak sprawdzać i porównywać czasopisma naukowe, używając wskaźników bibliometrycznych i przydatnych narzędzi w bazie Scopus. Zyskaj pewność, że Twoje decyzje będą zawsze oparte na rzetelnych informacjach.
22.03.2021 14:00 Ebsco Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

23.03.2021

11:00

Elsevier

SciVal dla naukowca – kierunek współpraca, jak szukać współpracowników?

Podczas webinarium dowiesz się: co mogą powiedzieć dane bibliometryczne w kontekście współpracy, jakie narzędzia i funkcjonalności mamy do dyspozycji, jak współpraca wpływa na nasze wskaźniki.

24.03.2021 12:30 Ebsco Poznaj Central & Eastern European Academic Source™! Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest już dostępna! Ta multidyscyplinarna i wielojęzyczna baza danych obejmuje wiele dziedzin, w tym biznes, ekonomię, historię, STEM i prawo. Obecnie zawiera ponad 1940 tytułów czasopism. Podczas tej sesji przyjrzymy się zawartości, a także praktycznym przykładom wyszukiwania pokazującym moc i wyjątkowość tej nowej bazy danych.
25.03.2021 13:00 Ebsco Wyszukiwarka naukowa EBSCO - jeden punkt dostępu do zasobów biblioteki

Podczas około godzinnego szkolenia przybliżę mechanizm działania wyszukiwarki naukowej EBSCO oraz zaprezentuję praktyczne przykłady wyszukiwania wykorzystując wiele ciekawych funkcji, jak cytowanie, drukowanie i pobieranie artykułów, przesyłanie artykułów drogą mailową oraz zapisywanie do chmury do konta Google Drive. Dokonamy również porównania wyszukiwarki EBSCO z Google Scholar. Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli, między innymi jak tworzyć podstawową i zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak ograniczać wyniki oraz znaleźć pełny tekst.

Instrukacja logowania do sesji.

30.03.2021

11:00

Elsevier

Poznaj nowe możliwości finansowania badań z całego świata

Niezależnie od tego, czy szukasz grantu na kolejny projekt naukowy, stypendium za granicą, czy chcesz sfinansować swój udział w nadchodzącej konferencji, tutaj znajdziesz narzędzia do ich wyszukiwania.
Zarejestruj się, aby dowiedzieć się, jak znaleźć odpowiednie możliwości finansowania dla swoich badań.

08.04.2021 12:30 Elsevier Pierwsze kroki z ScienceDirect Weź udział w webinarium i dowiedz się, jak zacząć pracę z bazą ScienceDirect. Poznaj wszystkie możliwości ustawiania swojego konta i preferencji, a także sposoby zdalnego dostępu do bazy, aby zawsze korzystać z pełni zasobów, niezależnie od miejsca przebywania.
21.04.2021 12:00 Elsevier Czytanie to nauka Żeby móc biegać, najpierw należy nauczyć się chodzić, a zanim zaczniemy pisać, najpierw uczymy się czytać. Podczas webinarium pokażemy, w jaki sposób znaleźć relewantną i interesującą literaturę. Niezależnie od typu publikacji, który szukasz, w ScienceDirect uzyskasz dostęp do ważnych treści zarówno w postaci artykułów, książek czy innych dokumentów, wszystko w jednym miejscu. Odnajduj publikacje Open Access, przeglądaj Topic pages w poszukiwaniu definicji, korzystaj z systemu personalizowanych rekomendacji - to wszystko masz na wyciągnięcie ręki!