Webinaria

Zapraszamy do udziału w szkoleniach online

 

27.09.2021 11:00 Clarivate Odnajdywanie właściwych informacji poprzez skuteczne kwerendy w nowym Web of Science Dowiedz się jak budować kwerendy i sprawnie prowadzić wyszukiwania, skutecznie odnajdując istotne informacje na nowej ulepszonej platformie Web Science.
28.09.2021 11:00 Clarivate Otwarty dostęp (Open access) a finansowanie badań Fundatorzy są aktywnie zaangażowani w promowanie otwartego dostępu i odzwierciedlają to w swoich programach finansowania. Dołącz do ekspertów, aby dowiedzieć się, jak mierzyć zgodność swojej instytucji z wymaganiami fundatorów w zakresie otwartości nauki (Open Science).
28.09.2021 11:30 Elsevier Jak wykorzystać Scopus i SciVal do wspierania otwartej nauki? Poznaj funkcjonalności, których możesz użyć do analizy wpływu otwartej nauki na poziomie naukowca, instytucji lub kraju.
28.09.2021 14:00 EBSCO Jak czytać i pobierać e-książki EBSCO?

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się: - jak korzystać z e-książek EBSCO online - jak pobrać e-książki w całości - jak zapisać rozdział e-książki - jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

29.09.2021 11:30 EBSCO Tworzenie i zarządzanie indywidualnym kontem Moje EBSCOhost Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną, w tym zapisywanie wyników na stałe, tworzenie powiadomień, zapisywanie linków do wyszukiwania, tworzenie folderów specjalnych.
29.09.2021 15:00 IEEE

Najlepsze praktyki w zakresie publikowania, zwiększające zasięg i wpływ badań

Seminarium dostarczy autorom najlepszych praktyk w zakresie przygotowania manuskryptu, poruszania się po procesie składania publikacji w czasopismach oraz ważnych wskazówek, które pomogą autorom w uzyskaniu publikacji. Omówione zostaną również możliwości, jakie mają autorzy i instytucje akademickie, aby zwiększyć widoczność i wpływ swoich badań poprzez publikowanie w opcjach otwartego dostępu w IEEE.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

30.09.2021 11:00 Clarivate Rozpocznij rok akademicki z nowym Web of Science i innymi niezbędnymi narzędziami dla naukowców Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym naukowcem, czy doświadczonym badaczem, zestaw zintegrowanych narzędzi Web of Science z pewnością usprawni Twój pracę! Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać zupełnie nową platformę Web of Science i dobrze rozpocząć nowy rok akademicki.
30.09.2021 12:30 EBSCO Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.
05.10.2021 11:30 Elsevier W jaki sposób Scopus zapewnia, że obejmuje treści wysokiej jakości? Dowiedz się więcej o nowych funkcjonalnościach bazy Scopus i w jaki sposób monitoruje ona jakość swoich źródeł.
12.10.2021 11:30 Elsevier Efektywne wyszukiwanie literatury w ScienceDirect Naucz się efektywnego wyszukiwania literatury naukowej w ScienceDirect.
14.10.2021 15:00 Elsevier Przyśpiesz swoje badania dzięki pięciu kluczowym funkcjom bazy ScienceDirect Dowiedz się, jak korzystać z najlepszych funkcji bazy ScienceDirect — dostępu zdalnego, spersonalizowanych alertów i rekomendacji, historii czytania i nie tylko.
21.10.2021 15:00 Elsevier ScienceDirect - wszystko o czasopismach Odkryj siłę czasopism – dowiedz się wszystkiego o czasopismach naukowych w bazie ScienceDirect.
16.11.2021 11:30 Elsevier Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ - jak analizować wskaźniki bibliometryczne? Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierająca Cele została przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ. W państwach członkowskich różne organizacje monitorują tę kwestię, specjalnie powołane agendy rządowe lub krajowe urzędy statystyczne. Ale czy nie zastanawiasz się jak Ty jako naukowiec lub twoja instytucja partycypujecie w Światowych wyzwaniach? Może słyszałeś o jakiś innych możliwościach finansowania badań powiązanych z SDG i chciałbyś sprawdzić czyje publikacje tam się pojawiają? Nasze webinarium to dobre miejsce na postawienie pierwszego kroku w kierunku analizy SDG z perspektywy bibliometrycznej.