Uprzejmie informujemy, że Sala Tradycji jest nieczynna do 11 sierpnia 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym Biblioteka będzie NIECZYNNA od 18 lipca do 5 września 2020 r. Zamawianie książek do wypożyczenia ze strony naszego katalogu online nie będzie możliwe. W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy: wypozyczalnia@bg.umg.edu.pl

Od 20 lipca do 5 września 2020 r. istnieje również możliwość wypożyczania książek i czasopism z Czytelni na Wydziale Nawigacyjnym, po uprzednim kontakcie mailowym:  czytelnia_nawigacja@bg.umg.edu.pl   lub telefonicznym: 58 5586 152 w następujących godzinach:

poniedziałk, wtorek, czwartek, piątek 9:00 - 15:00 ; środa 10:00 - 15:00; z zastrzeżeniem czasowego zamknięcia Czytelni w przypadku uciążliwego hałasu spowodowanego remontem pomieszczeń bezpośrednio nad Czytelnią.

Publikacje naukowe, do opracowania w Expertusie, prosimy zgłaszać do pok. C-11

od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13.

Na pytania odnośnie zgłaszanych formularzy udzielamy odpowiedzi
również telefonicznie - tel. wew. 277

Uprzejmie informujemy, że problem braku dostępu do czasopisma Nature został ponownie zgłoszony do wydawcy.

O przywróceniu dostępu poinformujemy jak tylko dostaniemy wiadomość od wydawcy, że problem został rozwiązany.

Dostęp pracowników, studentów i doktorantów UMG do elektronicznych wersji czasopism Wydawnictwa SIGMA-NOT.

Uprzejmie informujemy, że w udostępnianej przez nas bazie Knovel pojawiło się nowe narzędzie interaktywne Knovel Steam Calculators przydatne dla osób zajmujących się termodynamiką i powiązanymi zagadnieniami.

Bazy subskrybowane przez Bibliotekę

Zapraszamy do nowej kolekcji 640 książek w czytelni online IBUK Libra, dostępnej przez PROXY.

Informacje o sposobie korzystania z IBUK Libra znajdują się w zakładce IBUK - NOWA LICENCJA

Zachęcamy Państwa do korzystania z wyszukiwarek publikacji OA, które umożliwiają znalezienie na wybrany temat pełnych tekstów artykułów lub książek w otwartym dostępie.

Zapraszamy do korzystania z wybranych czasopism w otwartym dostępie