IBUK - nowa licencja

IBUK Libra to czytelnia online polskich książek. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca.

Dostęp do platformy możliwy jest z komputerów w sieci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz przez PROXY dla uprawnionych czytelników.

Biblioteka Główna oferuje Państwu w nowej kolekcji 640 publikacji + "prezent miesiąca",  w tym 140 pozycji zostało wybranych i zakupionych przez Bibliotekę, natomiast pozostałe dostępne publikacje to takie, które są najczęściej czytane w IBUK Libra.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji przeglądarek internetowych Google Chrome, Firefox lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy kliknąć na wybraną pozycję, aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIBUK i kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK".

MyIBUK to wirtualna półka - miejsce, gdzie przechowywane są wszystkie książki, które aktualnie czytasz.

Aplikacja myIBUK pozwoli Ci na wygodnie czytanie publikacji. Możliwość przeszukiwania treści. Powiększanie lub zmniejszanie tekstu. Czytnik zapamiętuje również stronę na której skończyłeś/aś czytanie. Podczas czytania, w panelu po prawej stronie otwartej książki, dostępne są dodatkowe funkcje przydatne przy pracy z tekstem:

  • WIDOK OPTYMALNY, który dopasuje się do Twojego ekranu.

  • BIBLIOGRAFIA - Marzą Ci się bezpłatne przypisy? Skopiuj bibliografię cytowanej książki.

  • CYTUJ, ILE CHCESZ - Szybki podgląd notatek i zaznaczonych fragmentów.

  • NOTOWANIE W KSIĄŻCE - W myIBUK na wypożyczonej książce rób notatki, zakreślaj, zaznaczaj i taguj.

  • ENCYKLOPEDIA PWN - Gdy natrafisz na trudne pojęcie, w łatwy sposób sprawdzisz je w bazie PWN.

  • UDOSTĘPNIJ FRAGMENT - Podziel się książką ze znajomymi. Wyślij link na Facebook, Google, e-mail.

  • SKRÓT DO ZAZNACZEŃ - Z zaznaczeń, notatek i tagów automatycznie tworzone jest kompendium Twojej pracy z książką.

  • PRZESZUKAJ TRESCI - Znajduj od razu interesujące fragmenty. Przeszukaj treść książek pod kątem słów i fraz.

tutorial: Funkcje platformy IBUK Libra         

tutorial: Osobista półka myIBUK     

POMOC  w pdf  -   proponujemy opuścić część dotyczącą logowania i czytać od str.5   

 

ZAPRASZAMY DO WIRTUALNEJ CZYTELNI