ZDALNY DOSTĘP (PROXY)

Uprzejmie informujemy, że od 18 marca 2020 r. do odwołania uruchamiamy możliwość zdalnego przydzielenia dostępu do zasobów elektronicznych naszej Biblioteki poprzez serwer PROXY dla studentów, doktorantów i pracowników UMG.

Serwer Proxy umożliwia Państwu zdalne korzystanie z elektronicznych zasobów (bazy danych) Biblioteki Głównej UMG bez wychodzenia z domu, z Państwa prywatnych komputerów czy laptopów z dostępem do internetu.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, Biblioteka Główna może przydzielić zdalny dostęp do zasobów elektronicznych BG (poprzez serwer Proxy) również studentom UMG mającym zaległości wobec Biblioteki, do czasu wznowienia stacjonarnego modelu kształcenia na Uczelni.

Aby skorzystać z usługi prosimy postępować zgodnie z następująca procedurą:

Krok 1. Zainteresowany występuje o dostęp do PROXY drogą e-mailową na adres  a.bednarczyk@bg.umg.edu.pl.
Zgłoszenia należy wysyłać z adresu e-mail podanego przy tworzeniu konta bibliotecznego (dotyczy studentów i doktorantów). Adres mailowy można sprawdzić a także zmienić samodzielnie po zalogowaniu się do swojego konta bibliotecznego. W przypadku wątpliwości i problemów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 58 558 62 36 w godzinach 9:00 - 13:00. Pracownicy proszeni są o wysyłanie wniosków z aktualnej poczty służbowej w domenie UMG (umg.edu.pl).
 
Krok 2. W odpowiedzi Biblioteka przesyła zasady i warunki korzystania z usługi.
 
Krok 3. Po zapoznaniu się i zaakceptowaniu zasad i warunków usługi osoba zainteresowana wkleja cały otrzymany tekst do zwrotnego e-maila i potwierdza imieniem i nazwiskiem.
 
Krok 4. Po założeniu przez Bibliotekę konta użytkownika PROXY, zainteresowany otrzymuje automatycznie wygenerowanego e-maila dotyczącego konfiguracji przeglądarki oraz potwierdzenie założenia konta od Biblioteki.