Bazy testowe

 

Zapraszamy do korzystania z baz danych w dostępach testowych

 

 

 

dostęp:  16.04.2020 - 31.05.2020

TRANS TECH PUBLICATIONS - wydawnictwo oferuje publikacje z dziedziny materiałoznawstwa, inżynierii materiałowej i fizyki.   

Zasoby w bazie: czasopisma elektroniczne (16 magazynów) oraz ebooki  i materiały konferencyjne na platformie Scientific.net ze Szwajcarii.

Informacje o bazie:

Prezentacja bazy Scientific.Net wydawnictwa Trans Tech Publications

 

 

 

dostęp:  10.04.2020 - 01.06.2020

UWAGA:  W ramach testu, Uniwersytet Morski w Gdyni uzykał dostęp do ebooków, które można czytać online oraz cytować.

Nie można ich natomiast pobierać na swój komputer.

Ponadto baza zawiera 470 książek w otwartym dostępie i te publikacje oczywiście mogą być zapisywane na Państwa nośnikach. Pozycje w otwartym dostępie oznaczone są

Taylor & Francis ebooks to baza książek z dziedziny nauk ścisłych i humanistycznych, zawiera również ebooki CRC Press i Routledge. To około 70 kolekcji tematycznych zawierających ponad 120 tys. e-booków z wielu różnych dziedzin: od biologii, zoologii, weterynarii, chemii, biochemii, ekologii, inżynierii, budownictwa lądowego-podziemnego i nauki o żywieniu, po systemy IT, statystykę, biznes, zarządzanie.

Informacje o bazie:

Prezentacja bazy TAYLOR & FRANCIS eBOOKS

 

 

 

eBook Subscription Harvard Business Review Press Collection

  

Baza  eBook Subscription Harvard Business Publishing Collection została dodana na platformę EBSCOhost oraz do wyszukiwarki EBSCO Discovery Service

dostęp:  06.04.2020 - 31.05.2020

eBook Subscription Harvard Business Review Press Collection oferuje dostęp do pełnego katalogu książek elektronicznych wydawnictwa Harvard Business Review Press.  Zawartość kolekcji to ponad 600 e-Booków, pośród których czytelnicy znajdą ponad 400 monografii, nowo wydane e-booki, prace seminaryjne i ponad 150 kompilacji artykułów z serii HBR Classics. Kolekcja eBooków Harvard Business Review Press zapewnia dostęp do pozycji z zakresu takich tematów, jak komunikacja biznesowa, rozwój kariery, podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów, ekonomia, przedsiębiorczość, finanse, zasoby ludzkie i zarządzanie personelem, przywództwo i zarządzanie, marketing, zachowania organizacyjne, sukces osobisty, rozwój umiejętności, planowanie strategiczne.

Na liście baz na platformie EBSCOhost kolekcja dostępna jest pod nazwą eBook Subscription Harvard Business Review Press Collection Trial.

 

 

 

dostęp:  05.04.2020 - 31.05.2020

AccessEngineering jest referencyjną bazą wiedzy dla naukowców, inżynierów, kadry dydaktycznej oraz studentów. Zapewnia dostęp do światowej klasy najbardziej rozpoznawalnej i używanej kolekcji autorytatywnych i regularnie aktualizowanych informacji naukowych. Przydatna jest naukowcom-inżynierom oraz pracownikom dydaktycznym do nauczania rozwiązywania współczesnych problemów szeroko pojętej inżynierii na rzeczywistych przykładach.

Baza zapewnia dostęp do:

 • najświeższych informacji z takich dziedzin jak: bionauka, kompetencje biznesowe, chemia, inżynieria cywilna, komunikacja/telekomunikacja, energetyka/paliwa, inżynieria środowiska, inżynieria przemysłowa, DIY, materiałoznawstwo, mechanika, zarzadzanie operacyjne, informatyka;

 • 650 książek inżynieryjnych;

 • ponad 906 materiałów uzupełnianych comiesięcznie o kolejne takich jak: filmy instruktażowe tworzone na wyłączność dla AccessEngineering przez ekspertów, prezentujące rozwiązania rzeczywistych i bieżących problemów inżynieryjnych;

 • map procesowych gotowych do użycia w prowadzeniu wykładów / kursów;

 • kalkulatorów pozwalające na sprawne obliczenia i symulacje wyników przy badaniach naukowych i rozwiązywaniach zagadnień;

 • ponad 4 300 interaktywnych grafów i tabel gotowych do użycia do analizy danych w pracach badawczych / projektach;

 • bieżącego przeglądu najważniejszych innowacyjnych doniesień i badań ze świata inżynierii w trybie 24/7.

Informacje o bazie:

Prezentacja Access Engineering

 

 

 

dostęp:  05.04.2020 - 31.05.2020

Access Science - to dynamiczny zasób online, zawierający w sobie precyzyjnie napisane, wysokiej jakości materiały referencyjne, które obejmują wszystkie główne dyscypliny naukowe. Ta wielokrotnie nagradzana "brama" do wiedzy naukowej, oferuje linki do podstawowych materiałów badawczych, filmów i animacji, a także specjalnie zaprojektowane mapy programów nauczania dla nauczycieli. Dzięki tym i innym funkcjom online AccessScience stale poszerza możliwości demonstrowania i wyjaśniania podstawowych, wiarygodnych informacji naukowych w sposób inspirujący i prowadzący użytkowników do głębszej wiedzy.

Baza zawiera:

 • ponad 8500 artykułów obejmujących wszystkie główne dyscypliny naukowe i obejmujących McGraw-Hill Encyclopedia of Science and Technology oraz wcześniejszych McGraw-Hill Yearbooks of Science and Technology
 • ponad 115 000 - definicji ze słownika terminów naukowo-technicznych McGraw-Hill
 • 3000 biografii znanych postaci naukowych
 • ponad 18 000 grafik i animacji ilustrujących kluczowe tematy
 • linki do literatury za pośrednictwem DOI pomagają użytkownikom w kontynuowaniu badań przy użyciu podstawowych źródeł informacji

Informacje o bazie:

Prezentacja Access Science

Access Science - Quick Start Guide

Access Science - ulotka informacyjna

 

 

 

dostęp: 17.03.2020 - 16.04.2020

Dostęp jest możliwy z komputerów w sieci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz przez PROXY.  Aby wejść do bazy należy zapoznać się z warunkami oraz zasadami dostępu i je zaakceptować.

Baza Passport (dawna nazwa GMID) jest produkowana przez firmę Euromonitor International (Wlk. Brytania) i zawiera statystyki demograficzne i ekonomiczne z 205 krajów oraz dane i analizy dotyczące światowego handlu detalicznego, produkcji i działalności firm.

Informacje o bazie:

Solutions for Academics

Economies

Consumers

Economies: Industrial

Przewodnik po bazie:   Passport User Guide

 

 

 

 

 

27.11.2019 - 31.12.2019

Zapraszamy do testów portalu Statista

Dostęp jest możliwy z komputerów w sieci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz przez PROXY.

Statista jest jedną z największych na świecie platform zawierających statystyki i dane rynkowe, która umożliwia dostęp do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Od informacji dotyczących wartości rynkowej karmy dla królików domowych w Wielkiej Brytanii, poprzez dane na temat części populacji norweskiej, która codziennie czyta gazety, po analizę osób grających na telefonach komórkowych w Chinach – platforma jest zbiorem danych na temat ekonomii, potrzeb konsumenckich, badań opinii publicznej i trendów demograficznych. Wszystkie dane można pobrać zaledwie w kilka sekund i są dostępne w czterech różnych formatach. Ponadto każdy student, wykładowca i pracownik otrzymuje pełne prawo do publikacji i wykorzystywania danych, co jest przydatne np. podczas prezentacji na konferencji. Dostępna jest również opcja automatycznego cytowania danych.

Tutoriale: https://www.statista.com/getting-started/welcome-to-statista

 

 

07.10.2019 - 15.12.2019

Zapraszamy do testów bazy Food Science Source na platformie EBSCOhost.

 

Food Science Source to wszechstronna baza danych zaprojektowana z myślą o potrzebach podmiotów branży żywnościowej i studentów kierunków związanych z żywnością i żywieniem. Szeroki zakres zawartych materiałów zapewnia użytkownikom dostęp do użytecznej i niezbędnej wiedzy odnośnie każdego aspektu tej branży, w tym nauk o żywności, usług żywieniowych, przetwarzania, pakowania, transportu żywności itp. W bazie danych można znaleźć tysiące rekordów, a także dostęp do pełnej treści ponad 800 publikacji różnego typu np.: czasopism, monografii i publikacji branżowych.

Tematyka bazy obejmuje:

 • Agrobiznes
 • Żywność i napoje
 • Opakowania na żywność
 • Przetwórstwo spożywcze
 • Bezpieczeństwo żywności
 • Usługi gastronomiczne
 • Dostawa żywności
 • Żywność / Kulinarna innowacja
 • Rozwój produktów związanych z żywnością

 

07.10.2019 - 15.12.2019

Zapraszamy do testów bazy Nutrition Reference Center na platformie EBSCOhost.

Nutrition Reference Center to baza przeznaczona dla studentów i specjalistów zajmujących się  żywieniem oraz dietetyką. Baza zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Artykuły zostały napisane przez uznanych specjalistów w dziedzinie żywienia.

Przykładowe treści: